Середа, 19.06.2024, 12:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Мій сайт

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Всего онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Другий зал

Другий зал  

 

Перші поселення на території краю, рух різних племен та народів, заснування Михайлівни та заселення краю у 19 – 20 століттях – теми, які висвітлює другу залу, відділ «Історії краю».

Найдавніші сліди проживання людини на території нашого краю відносяться до початку епохи історії первісного суспільства, приблизно 300 -400 тисяч років тому.

Свідченням перебування людини на території краю, є знайденні під час археологічних розкопок поховання так званої «ямної», «катакомбної» культур. В експозиції вміщені як справжні так і муляжі кам’яних знарядь праці з характерними рисами цього періоду – молотки, скребла, рубила, а також череп людини з «ямної» культури.

Чергова зміна археологічних культур, яка відбувається у 17 столітті до нашої ери, представлена в експозиції керамікою та залізними знаряддями праці, фотографіями археологічних розкопок.

У 7 столітті до нашої ери кочові орди скіфів захоплюють Північне Причорномор’я, прийшовши сюди із – за Дону. Про їх присутність на землях нашого краю свідчать розкопки курганів біля села Тимошівка. Під час розкопок цього та інших курганів були знайдені,  представлені в експозиції прясла, грузила, металеві наконечники стріл, пращовий камінь, удила, ніж, фрагмент керамічної тарілки які датуються 4 – 3 століттям до нашої ери.

У другому столітті до нашої ери скіфів з Північного Причорномор’я витісняють сармати. Проведені розкопки біля с. Барвинівки виявили їх поховання із значним набором речей, які представлені в музеї експозиції на фото або у натуральному вигляді: ліпний та гончарний посуд, бронзові дзеркала, скляна, сердолікове намисто, залізні мечі та наконечники стріл.

В послідуючі століття нашими степами пройшли аланти, авари, печеніги, половці. Останні залишили по собі тисячі кам’яних баб, дві з яких знаходяться в нашому музеї. Їх виготовлення датується 11 – 12 століттям нашої ери. Історія половців закінчується у битвах з татаро – монголами у 30 – 40 роках 13 століття.

Татарські полчища на багато століть перетворили наші степи у Дике поле. Стогнали степи під татарами…

Часто тут спалахували жорстокі січі між запорожцями і татарами, гуляли тут козаки гетьмана Сагайдачного, який у 1616 році з боями пройшов увесь Крим.

 У 1769 році полчища татар останній раз пройшли нашими степами.

Після підписання Катериною другою у 1783 році Маніфесту, згідно якого «таврійський степ», півострів Крим… прийняті до держави Всеросійської території нашого краю, починає активно заселятись переселенцями з Курської, Орловської, Воронежської, Полтавської губерній, а також виникає на території району німецькі колонії.

Серед експонатів, які розповідають про життя Михайлівщини у 19 – 20 столітті особливу увагу привертають предмети народного побуту, зокрема інтер’єр селянської хати, одяг, знаряддя праці та інше. Не менш цікаві фотографії, документи які допомагають уявити тогочасне життя.