Четвер, 25.04.2024, 07:31
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Мій сайт

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Всего онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Інші статті

1. Про відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів

2.До уваги самозайнятих осіб, членів фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців

3.Михайлівська МРВД: результати роботи за І квартал поточного року

4.До уваги керівників та головних бухгалтерів установ, організацій, підприємств

 

 

 

Про відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів

Медична реабілітація, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров‘я, - це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення порушених внаслідок захворювання чи травми функцій або оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу хворого, найбільш адекватна інтеграція його в суспільстві.

Оплата лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм передбачена чинним законодавством України за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Важливою відмінністю лікування у реабілітаційних відділеннях є те, що безкоштовна видача таких путівок застрахованим особам здійснюється лікувально-профілактичним закладом безпосередньо зі стаціонару (за наявності у хворого медичних показань) та з видачею листка непрацездатності. При цьому і вартість самої путівки, і допомога по тимчасовій непрацездатності за період реабілітаційного лікування оплачуються за кошти Фонду. У разі прийняття відбірковою комісією лікувального закладу рішення про необхідність реабілітаційного лікування застрахована особа має надати до лікувального закладу довідку з місця роботи, підписану керівником, головним бухгалтером і головою комісії із соціального страхування та завірену районною (міжрайонною) виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцем реєстрації підприємства.

Михайлівська міжрайонна виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності обслуговує страхувальників двох районів (Михайлівського та Веселівського), тому минулого року в реабілітаційних відділеннях санаторіїв безкоштовно оздоровлено 19 працюючих в організаціях, підприємствах, установах Михайлівського району та 20 – в організаціях, підприємствах, установах Веселівського району, загалом 39 осіб. Відновлювальне лікування протягом 24 днів застраховані особи пройшли у реабілітаційних відділеннях санаторіїв ПрАТ «Приазовкурорт» («Бердянськ» та «Великий Луг») після гострого інфаркту міокарду, гострих цереброваскулярних порушень, після ортопедичних операцій, при порушеннях перебігу вагітності. Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на лікування цих осіб витрачено        430,7 тис.грн., що враховують вартість путівок до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів та суми лікарняних, виплачених хворим за період санаторної реабілітації.

Хочу зазначити, що обов‘язковими умовами для ефективності реабілітаційного лікування хворих є:

  • ранній початок реабілітаційних заходів (це допомагає швидше відновити функції організму, попередити ускладнення і у випадку розвитку інвалідності – боротися з нею на перших етапах лікування);
  • безперервність реабілітаційних заходів (цей принцип є основою, тому що тільки безперервність та поетапна черговість реабілітаційних заходів – запорука скорочення часу на лікування, зниження інвалідності і витрат на лікування);
  • комплексність реабілітаційних заходів (під керівництвом лікарів за з залученням інших фахівців: соціологів, психологів, педагогів тощо);
  • індивідуальність реабілітаційних заходів (реабілітаційні програми складають для кожного хворого з урахуванням загального стану, особливостей перебігу хвороби, вихідного рівня фізичного стану, особистості, віку, статі, професії);
  • необхідність реабілітації в колективі (фізична реабілітація розглядає людину у взаємозв‘язку з навколишнім середовищем, тому бажано, щоб пацієнт проходив реабілітацію або ж у звичному тренувальному середовищі, або ж у середовищі пацієнтів, які мають такі ж рухові дисфункції);
  • повернення до активної праці.

І наостанок, застрахованим особам, які потребують тривалого стаціонарного лікування, раджу звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень щодо медичних показань та протипоказань, наявності реабілітаційних путівок та термінів направлення до оздоровниць.

С.В.Лісньовська,

в.о.директора

Михайлівської МРВД ЗОВ ФСС з ТВП

Зберегти статтю

 

 

До уваги самозайнятих осіб, членів фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців

Михайлівська міжрайонна виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що Законом України від 24.12.2015 № 909 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (набрав чинності з 1 січня 2016 р.) унесено зміни, зокрема до Закону № 2464, а саме:

з платників єдиного внеску, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, вилучено фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Отже, з 1січня 2016 р. платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:

- члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;

- особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями п.1ст.4 Закону 2464, та не належать до платників єдиного внеску, визначених п. 4 і 5 ч.1 ст. 4 Закону 2464.

Для таких осіб з 1 січня 2016 р. установлено єдиний розмір єдиного внеску на рівні 22% (абзац п’ятий ч.9 ст.10 Закону № 2464).

Названі особи подають до фіскальних органів  за місцем проживання заяву про добровільну участь (або одноразову сплату) в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування за формою згідно з додатком 3 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну України від 24.04.2015 р. № 449; копію трудової книжки (за наявності); копію документа, що посвідчує особу.Члени фермерського господарства та  особистого селянського господарства подають документ, що підтверджує їхнє членство в такому господарстві.З особою, яка  подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, після перевірки викладених у заяві відомостей фіксальні органи у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладають договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до частини третьої статті 19 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 р. N 1105 (далі - Закон N 1105) за умови сплати страхових внесків до Фонду згідно із законом фізичні особи - платники єдиного внеску мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду. Фінансування матеріального забезпечення фізичним особам - платникам єдиного внеску здійснюється на підставі заяви-розрахунку, форма якої затверджена Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. N 26.При цьому до заяви-розрахунку необхідно додати довідку з територіального фіскального органу про сплату єдиного внеску або копії квитанцій про сплату єдиного внеску за розрахунковий період, а також копію листка непрацездатності.

Хочу звернути увагу читачів газети, що з моменту ведення добровільного страхування цим правом скористалося 113  осіб.

Для більш докладної інформації щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування звертатись за телефоном 0-232-2-05-97 (Світлана Вікторівна)

Н.В. Огур

в.о. директора

Михайлівської МРВД

ЗОВ ФСС ТВП

Зберегти статтю

 

 

Михайлівська МРВД: результати роботи за І квартал поточного року

         За сухими рядками цифр - людські долі, до такого висновку можна прийти читаючи статті  у нашій районці про роботу фіскальних та фінансових  органів. Особливо це стосується Михайлівської МРВД, яка не тільки контролює використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, але перш за все турбується про соціальні гарантії, а перш за все за матеріальне забезпечення працівників у разі тимчасової непрацездатності. Вже більше року точаться розмови про реорганізацію фондів соціального страхування, тому редакція газети поцікавилась, як працюється соцстраху в умовах реформування.

         Н.В.Огур, виконуюча обов’язки директора, розповіла про роботу організації у І кварталі 2016 року. Ми, у свою чергу, викладаємо основні тези її розповіді.

За підсумками роботи і виконання бюджету за І квартал 2016 року Михайлівська міжрайонна виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності обліковує 1168  юридичних і фізичних осіб – підприємців, у тому числі 8 - фізичних осіб особисто. Всі страхувальники надали фінансові звіти своєчасно і в повному обсязі.

         За даними фінансового звіту за І квартал 2016 року дохідна частина бюджету виконана на 129,9  % до планового показника.

 По видатках бюджету план за І квартал 2016 року виконаний на 108,7%  .При запланованих 800  тис.грн. фактичні витрати склали 869,7   тис.грн

         За звітний період робочим органом опрацьовано 408 заяв-розрахунків для надання застрахованим особам матеріального забезпечення на загальну суму 728,2  тис.грн. Це більше ніж у аналогічному періоді 2015 року на  206,2 тис. грн .Кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності склалися в кількості 3854днів,   по вагітності та пологах  1176 днів.

         Зростання кількості днів по тимчасовій непрацездатності пояснюється перенесенням застрахованими особами  хірургічних втручань та тривалим реабілітаційним періодом після них, побутовим травматизмом, певною кількістю випадків онкологічних захворювань та захворювань на туберкульоз, які потребують тривалого часу.

         Одночасно по нашим районам  простежується більш оптимістична тенденція до збільшення народжуваності, за звітний квартал було оплачено 3038 днів по вагітності та пологах, що більше на 546 днів ніж за відповідний період минулого року.

         Середньоденний розмір допомоги виріс на 5,4  %. Це пояснюється перш за все ростом мінімальної заробітної плати.

Спеціалістами дирекції було проведено 16 перевірок страхувальників. Фінансові санкції застосовано до 7  страхувальників. За результатами проведених перевірок страхувальників наповнено бюджет Фонду на загальну суму 5,2 тис.грн. 

На оздоровчі заходи, а саме на відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів у І кварталі 2016 року використано 103,100  тис.грн. За рахунок цих коштів оздоровлено 9 застрахованих осіб по таких захворюваннях: після гострого інфаркту міокарду – 3; церебро-васкулярної патології – 4; лікування органів опори та руху– 2. По закінченню реабілітаційного курсу 6 застрахованих осіб відновили працездатність, 3 поки що продовжують хворіти.

Загальні витрати Фонду за весь період медичної реабілітації в розрізі профілів відновлювального лікування за квартал 2016 року склали 131,5 тис. грн..

Щоб робота робочого органу Фонду була максимально ефективною прагнемо максимально наблизити надання послуг до застрахованих осіб, тісно співпрацюємо з головними бухгалтерами, ведемо роз’яснювальну роботу. Працівники робочого органу професійно виконують свої посадові обов’язки, працюють злагоджено і сумлінно і саме це є запорукою виконання на територіях двох районів- Михайлівського та Веселівського планових показників, реалізації цілей та мети функціонування системи соціального страхування взагалі, незалежно від того які реалії реформування чекають нас попереду.

Н.В. Огур

в.о. директора

Михайлівської МРВД

ЗОВ ФСС ТВП 

Зберегти статтю

 

До уваги керівників та головних бухгалтерів установ, організацій, підприємств

            Весна та літо –це не тільки початок періоду відпусток, а, насамперед, у нас на селі – це період підготовки до жнив та самі жнива.  Селянина дійсно один день влітку рік годує, а тому всі максимально від різноробочого до керівника працюють на загальний результат. А тому якщо у людини вже й трапився страховий випадок, то по видужанню забігти до бухгалтерії «не вистачає» часу. Але нормативно-правові документи на то і нормативні, що мають бути нормою до виконання незалежно від напруженості робіт на підприємстві. Одночасно і відпустка працівника бухгалтерії теж не може бути виправданням несвоєчасності обрахування лікарняного листа та направлення заявки на надання матеріального забезпечення. Тобто всі ланки ланцюжка:  застрахована особа- -комісія з соціального страхування-кадровик- бухгалтерія- керівник- робочий орган Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності мають  спрацювати в стислі терміни без порушень.

А тому вкотре наведу строки розгляду документів, умови призначення та виплати матеріального забезпечення  за загальнообов’язковим державним соціальним  страхуванням, визначені ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» необхідно чітко дотримуватися строків розгляду документів, призначення та виплати матеріального забезпечення  за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

1. Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається застрахованій особі не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.

2. Допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується:

1) застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати;

2) добровільно застрахованим особам - протягом десяти днів після призначення допомоги.

3. Допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення, і виплачується не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від Фонду.

4. Призначене, але не одержане у зв’язку зі смертю застрахованої особи матеріальне забезпечення виплачується членам сім’ї, які проживали разом з нею, або спадкоємцям.

Призначене, але не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення виплачується за минулий час у розмірі, встановленому на час настання страхового випадку.

Надміру виплачені суми матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності внаслідок зловживань з боку застрахованої особи або членів її сім’ї стягуються з них у судовому порядку.

5. Матеріальне забезпечення, виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.

Тож звертаюсь до працівників здавайте листки непрацездатності в перший день виходу на роботу після хвороби і тоді ви отримаєте відшкодування своєчасно і в повному обсязі, до голів комісій (уповноважених) з питань соціального страхування та бухгалтерів- не відкладайте оформлення листка непрацездатності у « довгий ящик», не порушуйте прав працівників, до керівників –контролюйте роботу комісій і бухгалтерій з цього питання і тоді все у всіх буде добре.

 

Н.В.Огур

 в.о.директора

Михайлівської МРВД

ЗОВ ФСС

Зберегти статтю