Вівторок, 19.03.2024, 05:09
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Мій сайт

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Всего онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Михайлівський районний краєзнавчий музей імені Д.Є.Онопрієнка

 

Михайлівський

 

 

районний краєзнавчий музей
імені Д.Є.Онопрієнка
 
 
 
 
 
 
Ми працюємо щодня з 8.00 до 17.00
окрім суб.нед. - вихідний
Запорізька обл. смт.Михайлівка вул.Святопокровська, 6

 

Історія Михайлівського районного краєзнавчого музею починається 24 червня 1960 року, коли Михайлівська районна рада депутатів трудящих прийняла рішення «Про створення самодіяльного районного музею у селі Михайлівка».

Цим рішенням була створена рада у кількості 20 чоловік. Очолив її місцевий краєзнавець Онопрієнко Дем’ян Єлисейович, який присвятив майже тридцять років свого життя збиранню експонатів, створенню та роботі краєзнавчого музею.

Через чотири роки їхньої роботи, у приміщенні будинку культури було відкрито Михайлівський історико-краєзнавчий музей на громадських засадах.

Після відкриття музею, праця ради не припинялась.

За досягнення значних успіхів у створенні експозицій, що відображають історію краю, значну масову роботу по патріотичному вихованню молоді, трудящих, за збирання експонатів матеріальної та духовної культури Михайлівському районному історико-краєзнавчому музею Постановою колегії Міністерства культури УРСР від 26.01.1968 р. було присвоєно найменування «Народний музей».

Очолювана Дем’яном Єлисейовичем, рада продовжувала активно вести дослідну роботу, поповнювались фонди музею, його експозиція.

З самого заснування музею і до своєї смерті, Д.Є.Онопрієнко не припиняв своєї безкорисної праці на ниві музейної справи. Він завжди був душею музею. Постійно вів переписку, працював у архівах Запоріжжя, Мелітополя, Сімферополя та інших міст. Крім пошукової роботи, Дем’ян Єлисейович активно займався популяризацією історії рідного краю серед населення району: постійно зустрічався з учнівською молоддю, трудовими колективами, публікував історичні екскурси в районній газеті.

  • Віддаючи дань пам’яті і поваги Дем’яну Єлисейовичу Онопрієнку, рішенням Михайлівської ради народних депутатів від 12.05.1993 р. районному краєзнавчому музею було присвоєне його ім’я.

Гортаючи книгу відгуків, зустрічаєш один з перших записів, що належить академіку АНУВЦР, Голові товариства Знань УРСР Овчаренку: «Прекрасне починання в створенні музею мусить стати прикладом для всіх районів Республіки…».

Далі є запис відомого поета Миколи Лиходіда: «Історія Михайлівського краю, краю буйнокрилих садів і широких полів – це історія України.

У цих залах прекрасного Михайлівського музею наче розмовляють між собою дві епохи - учора і завтра. Познайомившись з героїчним учора проймаєшся любов’ю до героїв сьогоденності – михайлівських садівників і хліборобів, славних земляків, які живуть у світі моїх думок і житимуть вічно».

Всіх відгуків неможливо передати, але вони пронизані вдячністю до тих людей, які створили музей, які працювали в ньому.

Минали роки…Музею стало тісно у кімнатах будинку культури. І тоді, рішенням виконкому Михайлівської райради депутатів трудящих музею була передана будівля райвиконкому.

Цей будинок збудований ще у 1901 році. В ньому розміщувалась волосна управа, а з 1917 р. тут знаходились різні органи місцевої влади.

8 травня 1977 року саме в цьому приміщенні музей відкрив свої двері для відвідувачів.

За роки роботи Михайлівський районний краєзнавчий музей відвідало близько 350 тисяч чоловік. Тут побували делегації з Угорщини, Польщі, Франції, Бельгії, Індії, Мексики, Чілі, США, Ізраїлю та інших країн.

Сьогодні експозиція Михайлівського районного краєзнавчого музею складається з трьох відділів: відділу природи, відділу історії краю та відділу сучасності. Крім цього, в музеї працює виставочний зал.

Зібрання музею дають змогу простежити найхарактерніші риси тієї чи іншої історичної доби. Вони відтворюють минуле, культурні традиції, духовні цінності, повсякденне життя та побут народів, які проживають на теренах району. Загальна кількість основного та науково-допоміжного фондів району складає понад 12 тисяч одиниць зберігання. Крім цього, існує архівна група, яка налічує 136 архівних справ, які включають в себе понад дві тисячі документів та фотоматеріалів.

Зараз в музеї діють постійні і тимчасові виставки:

«Символи вільної України»

«Історія українського Герба»

«З Михайлівської бувальщини»

«Їх іменами названо»

«Музей – пам'ять поколінь»

«І пішли назавжди…»

«Нема безіменних героїв»

«Це стосується кожного»

«Макети літаків Другої світової»

«Ними славиться Михайлівський край» та інш.

  • Колектив районного музею хоч і невеликий, але відповідальний і з любов’ю та сумлінням ставиться до своїх обов’язків, намагається з ініціативою підходити до роботи для досягнення нашої загальної мети – побудови сильної, незалежної, цивілізованої держави з мелодійною назвою Україна.