Четвер, 25.04.2024, 21:31
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Мій сайт

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 99
Статистика

Всего онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Масові заходи


 

Масові заходи   

 

Шановний, Читач! В цьому розділі нашого сайту Ви зможете ознайомитись з цікавими заходами які проводились в Михайлівській центральній районній бібліотеці.

«Солдаты славы не искали»

позакласна година

До Дня Перемоги бібліотекарі Михайлівської районної бібліотеки провели позакласну годину для учнів Михайлівської ЗОШ №3під назвою «Солдаты славы не искали».

На зустрічі учні 9 класу прослухали інформацію про Героїв Радянського Союзу –уродженців Михайлівського району, пізнали багато цікавого про Героїчні вулиці Запоріжжя, та прослухали огляд нової літератури, яка присвячена Великій Вітчизняній війні. Також пролунав вернісаж поезій Юлії Друніної з нагоди 90 –річчя поетеси.

Захід відбувся 6  травня 2014 року в ЗОШ №3 для учнів 9 класу (кл. керівник Креденцова М.В.). Провели бібліотекар юнацької кафедри Попова А.О. та бібліограф Сушко Т.В.

«Пам’яті великого Кобзаря»

   Комплексний захід

2014 рік – рік особливий. Ми відзначаємо знаменну дату – 200-річчя від дня народження генія української літератури – Шевченка Тараса Григоровича.

   Не обминула своєю увагою цю визначну подію і Михайлівська центральна районна бібліотека. Тут пройшов комплексний захід ««Пам’яті великого Кобзаря»

«І лине над землею Шевченкове святе слово…»так називався літературно- музичний вернісаж.. На ньому присутні  згадали життя і творчість великої людини.

Поет прожив лише 47 років і 25 з них провів у кріпосницькому рабстві, 10 років – у тюрмах та на засланні, а решту поневірявся через постійний жандармський нагляд. Але сила впливу кожного періоду його життя надзвичайно велика, її відчувають навіть не досить обізнані з народу, бо Тарас Григорович був не просто свідком, учасником чи літописцем історії, а й її творцем та героєм.  У виконанні учениць музичної школи (Викл. Родиміна О.М.) Герич Маші, Чикунової Даші, Шаламової Ані та Попчук Раїси пролунали пісні на слова Т.Г. Шевченка –«Зацвіла в долині», «По діброві», «Реве та стогне Дніпр широкий». Геріч Марія  прочитала шевченківський вірш «Гайдамаки». Бібліотекар юнацької кафедри Попова Анна Олександрівна провела з присутніми літературну вікторину «Що ми знаємо про Кобзаря?».

«Знайомий і незнайомий Шевченко» під такою назвою  зробила тематичний перегляд літератури завідувач відділу обслуговування Деребенко Галина Василівна біля книжкової виставка «Великий Кобзар України»

  Життєвий і творчий шлях кобзаря, творча спадщина митця,  не залишили байдужими учасників зустрічі.

                                                                                                                                                           Зустріч з лікарем

"Гіпертонічна хвороба. Причини та наслідки"

 

Вже стає традиційними зустрічі з лікарем в Михайлівській районній бібліотеці. Ось і нещодавно завітали до бібліотеки ті читачі, які цікавляться здоровим образом життя, піклуються про власне здоровя та здоровя своїх близьких. На зустріч був запрошений лікар сімейної амбулаторії №3 Квітка Віктор Миколайович. Тема зустрічі була «Гіпертонічна хвороба. Причина та наслідки». Відвідувачі бібліотеки вияляють жвавий інтерес до живого спілкування на теми збереження здоров’я та профілактики захворювань. Акцент в зустрічі був звернутий на проблеми гіпертонічної хвороби, адже Всесвітній день здоров’я 2013 року проходить під лозунгом "Слідкуйте за своїм артеріальним тиском”. Віктор Миколайович цікаво та змістовно відповів на всі запитання, що стосуються гіпертонічної хвороби.

 Слухачі дізналися, що гіпертонія, підвищує ризик інфаркту, інсульту та ниркової недостатності, може призвести до багатьох ускладнень.

Але гіпертонію можна запобігати і лікувати.   Віктор Миколайович розповів про чинники ризику, що впливають на підвищення артеріального тиску, прояви гіпертонічного кризу, ускладнення, які його супроводжують, проконсультував що потрібно робити, щоб попередити виникнення інсульту, Також надав консультації щодо здорового способу життя, профілактики артеріальної гіпертонії та шкідливих звичок.

Працівники бібліотеки та відвідувачі вдячні Віктору Миколайовичу за змістовну та цікаву розповідь.

 

                                                          Війна в долі моєї сім'ї

                                                                                                                                                  вечір - спомин

 

"Творчий колектив нашої районної бібліотеки йде в ногу з життям, відзначаючи важливі події Михайлівщини.

    Ось і цього разу 24 жовтня 2013 року зібралися шанувальники книги на зустріч – вечір-спомин  «Війна в долі моєї сім’ї», адже той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього.

    Ведуча зустрічі Деребенко Галина Василівна ( завідувач відділом обслуговування ) підкреслила, що 27 жовтня – День звільнення Михайлівщини від фашистських загарбників викликає в серці кожного з нас одночасно і горе, і щастя, і біль, а ще велику гордість за свій народ, його мужність.

    Учитель історії ЗОШ № 3 Данилюк Віктор Анатолійович повідомив факти героїзму наших земляків, їх патріотизм. І ми, присутні, вже вкотре, оцінюємо подвиг нашого народу. Люди старшого покоління діляться своїми спогадами з молоддю.

    Не залишали ці події творців слова – патріотів рідного краю. Розповіді ведучих Деребенко Галини Василівни та Попової Анни Олександрівни доповнює пісня на слова В.Вараксіна у виконанні Бачинського Романа Петровича. Його серце покликало покласти слова вірша на музику. Присутні були зачаровані.

    Естафету старших підхоплює молодь. Порадувало слухачів виконання на гітарі дівчаток Богдан Олени та Мороз Діани.

               Немає в нас сімї на Україні,

                 Якої б не торкнулася війна,

                 Де б не вбивала, крала чи палила

                Фашиста-нелюда загарбницька рука.

 Про це поділилася своїми спогадами Стадніченко Валентина Володимирівна і підкреслила, що наші солдати, по суті своєї, мирні жителі, захищали свій край, не жаліючи свого життя.

    Широчкіна Катерина Серафімівна нагадала і про дітей війни, у яких було забране дитинство, і про жінок, на плечі яких ліг тягар лихоліття, про їх мужність і вірність.

    Наш поет-земляк Лукашенко Василь Антонович розповів, як їх родина врятувалася від смерті. Пройшло вже багато років, а він памятає, як нелегко було його батькам ростити дітей і відбудовувати господарство. Любов до Михайлівщини живе в серці поета.

                 Я зову тебя, моя Михайловка!

                 Все, что было в жизни, не вернуть.

                Ты – моя Земля! Моя Галактика!

                Мне нельзя тебя перечеркнуть.

 Спогадами, сповненими тугою, поділилася Савчук  Раїса Кирилівна. Не забути страхіть    війни! Не забути і тих, хто кував перемогу!

    Ось тому Деребенко Галина Василівна ознайомила присутніх з бібліографічними посібниками « Видатні постаті Михайлівщини», які виготовляють працівники бібліотеки, а читачі можуть з ними ознайомитися.

    Пошванюк Алла Іванівна розповіла, як з учнями доглядала могилу Павловського Ф.І., як багато нового дізналися про його подвиг. Це небайдужі люди-патріоти!

    Учасниця вечора Кулікова Галина Вікторівна порадувала присутніх своїми віршами на цю тему.

    Прикрасили нашу зустріч пісні в чудовому виконанні викладача музичної школи Родиминої Ольги Михайлівни та її учениці Шаламової Ані. Їм щиро аплодували.

    Присутні вдячні працівникам бібліотеки за цей змістовний, важливий захід!"

                                                                                                      ( Стадніченко В.В. (Із статті в газету "Михайлівські новини))

                       Україна – земля козаків

 

Січ. Козаччина. Легендарне минуле нашого народу. Це про неї Гоголь писав: Споконвіку Україна пишалася своїми козаками, які її любили, як неньку, величали і захищали  в усі часи, коли загрожувала небезпека. Саме козацтву був присвячений захід, що відбувся 15 жовтня 2013 року в Михайлівській центральній районній бібліотеці. На неї були запрошені учні 8 класів  Михайлівської Зош № 3 (кл. керівники Момот О.В. та Кредєнцова М.В.)

Вони дізнались про причини виникнення українського козацтва, про державний устрій Козацької республіки, гетьманів, отаманів, ватажків і кошових, про боротьбу українського народу проти іноземних поневолювачів; ознайомились з життям і побутом козаків, їх військовим мистецтвом і системою фізичного виховання, з козацькими клейнодами, культурою і традиціями.

     Завідуюча відділом обслуговування Деребенко Галина Василівна ознайомила присутніх з книжковою виставкою                                

«Свято козацької слави» де представлена історична, пізнавальна, художня література про козацькі часи в Україні — з фондів бібліотеки.

     Бібліотекар юнацької кафедри Попова Анна Олександрівна розповіла аудиторії про те, що 14 жовтня є ще і народним церковним святом — святом Покрови Пресвятої Богородиці. З цим святом пов'язаний цикл

народних традицій, обрядів і прикмет. Православна церква в житті козаків мала велике значення, а Святу Покрову запорожці здавна вважали своєю заступницею, та провела з учнями вікторину «Козацьке лото»

     Впродовж всього заходу лунали козацькі історичні пісні у виконанні Родиміної Ольги Михайлівни, Бучинського Романа Петровича та учениці музичної школи Богдан Олени.                                                                                                          

                                                                                                                                 Поетичні голоси століття

Бібліотека – це не просто книгосховище і читальна зала, а осередок спілкування «від серця до серця», це місце зустрічей з цікавими людьми, це невичерпне джерело інформації.

12 червня 2013 року в Михайлівській районній бібліотеці відбувся комплексний захід. «Поетичні голоси століття» На заході  пролунали вірші Бели Ахмадуліної та Булати Окуджави, присутні ознайомились з біографіями авторів та послухали пісні «По улице моей», «Виноградная косточка» «Посвящение друзьям»  у виконанні викладачів музичної школи Ольги Михайлівни Родиміної та Романа Петровича Бучинського. На свято був запрошений  поет Василь Антонович Лукашенко, він презентував свої власні поетичні збірки. Із захопленням слухали присутні вірші про кохання, смисл людського буття, про красу рідного краю. Захід провели Деребенко Г.В. та Калужина А.О.

                                       Магія слова та пісні

 23 травня 2013 року в Михайлівській районній бібліотеці відбувся захід «Магія слова та пісні» Зустріч розпочала завідуюча відділом обслуговування Деребенко Г.В. вона розповіла про історію та красу української пісні:

                               Вкраїнська пісня, наче поклик долі,

               Натхнення наше, дум стрімких політ.

Йдемо ми з нею по життєвім полі

Й не зрадим їй до склону своїх літ.

 

 

 

Пісенна культура українського народу багатьма своїми джерельцями впадає в океан культури світової. Пісня живе в душі кожної людини і, як вічне світло, осяває нам життя. Це відмитили ведучі свята бібліотекарі Калужина А.О. та Сушко Т.В.

 

 

Ч удові українські пісні виконали учні музичної школи Шаламова Аня, Заноздра Наталя, Мороз Діана та викладач Родиміна Ольга Михайлівна.

 

 

                                                                                       

 

 

 

Мороз Діана виконує українську народну пісню «Чи не той то Омелько»

 

 

 

 

На свято були запрошені учні 9-Б класу ЗОШ №3 (Кл. керівник Гордійчук О.В.)

 

 

 

"Сімейна медицина:проблеми розвитку"-

                                           зустріч з лікарем

Одна з болючих тем сьогодення – медичне обслуговування. 14 березня 2013 року в Михайлівській районній бібліотеці відбувся захід під назвою «Сімейна медицина: проблеми розвитку». На зустріч був запрошений завідувач амбулаторії сімейного лікаря № 3 - Квітка Віктор Миколайович.

На зустрічі були обговорені питання сімейної  медицини."Сімейна медицина” - це форма медичного обслуговування, коли будь - хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного. Це найбільш доступна форма медичної допомоги - сімейна амбулаторія завжди розташовується  неподалік  від місця проживання. Сімейна медицина дає змогу  істотно наблизити лікарську меддопомогу до населення, в першу чергу сільського, та розширити обсяги її надання. Присутніх  зацікавило питання, як швидко та оперативно працює «Швидка  допомога», та багато інших питань. Зустріч пройшла дуже цікаво, присутні одержали вичерпні відповіді на всі питання, що їх хвилюють.

 
Мереживо осінніх барв

Комплексний захід

 

     Михайлівська районна бібліотека для широкого загалу читачів провела музично-поетичну акварель «Гаптує осінь жовтим шовком».

     Програма святкового заходу була насиченою і емоційно наповненою, складалася з ліричних поезій і теплих побажань, народних та сучасних    пісень, музичних композицій. Учасники заходу об’єднали у своїх виступах теми осені, любові, краси.

     Зал прикрашений осінніми квітами, гірляндами листя, червоною калиною. В центрі залу – відкритий перегляд літератури  «Осіння рапсодія»

       З захопленням читачі бібліотеки слухали чарівні пісні у виконанні Шаламової Ані та Чикунової Даші (викладач та акомп. Родиміна О.М.) та поетичний струмок поезії В. Сосюри, Л. Костенко, М.Алігер, які прочитали працівники бібліотеки Анна  Олександрівна Калужина та Деребенко Галина Василівна. Бучинський Роман Петрович та учні музичної школи  Ракша Аня, Заноздра Наталя та Рудописова Валерія подарували читачам чудовий настрій, виконуючи пісні про осінь та музичні композиції на гітарі, присвячені цій порі року

 Серед наших читачів чимало талановитих людей.

Велике задоволення отримали всі присутні слухаючи власні вірші Івченко Інни Василівни, Стадніченко Валентини Володимирівни та Кулікової Галини Вікторівни.

 

У барвах осені, з квітами та дарами природи, у колі друзів завершилося свято.

 

  Джерела нашої духовності

 

                  Комплексний захід
Кожна нація , кожен народ , навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу - це ті прикмети по яких розпізнається народ не тільки в сучасному , а і в його історичному минулому. Саме традиціям та звичаям нашого народу присвячена наша зустріч, яка має назву "У звичаях традиціях народу – ти душу України впізнавай ” На свято завітали учні 9 класу ЗОШ №3 (кл. керівник Гордійчук О.В.) Бібліотекар Деребенко Г.В розповіла про те, яке значення мали звичаї для українського народу. Свято відбулося напередодні одного з найбільших народних свят – свято Покрови Пресвятої, яке дотримується однієї дати – 14 жовтня. із ним пов'язано чимало народних повір'їв, прикмет, прислів'їв. Згадали їх за допомогою бібліотекаря юнацької кафедри Калужиної А.О. Пролунали пісні у виконанні учениць музичної школи Шаламової Ані та Чикунової Даші (викладач Родиміна О.М.) Проведена усний журнал –вікторина «Чи знаєш ти народні свята?"
 

 

Михайлівська центральна бібліотека,  Перший раз в бібліотеці,

й