Четвер, 23.05.2019, 07:22
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Мій сайт

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 95
Статистика

Всего онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Продолжение

До уваги керівників

та головних бухгалтерів установ, організацій, підприємств

 

            Весна та літо –це не тільки початок періоду відпусток, а, насамперед, у нас на селі – це період підготовки до жнив та самі жнива.  Селянина дійсно один день влітку рік годує, а тому всі максимально від різноробочого до керівника працюють на загальний результат. А тому якщо у людини вже й трапився страховий випадок, то по видужанню забігти до бухгалтерії «не вистачає» часу. Але нормативно-правові документи на то і нормативні, що мають бути нормою до виконання незалежно від напруженості робіт на підприємстві. Одночасно і відпустка працівника бухгалтерії теж не може бути виправданням несвоєчасності обрахування лікарняного листа та направлення заявки на надання матеріального забезпечення. Тобто всі ланки ланцюжка:  застрахована особа- -комісія з соціального страхування-кадровик- бухгалтерія- керівник- робочий орган Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності мають  спрацювати в стислі терміни без порушень.

А тому вкотре наведу строки розгляду документів, умови призначення та виплати матеріального забезпечення  за загальнообов’язковим державним соціальним  страхуванням, визначені ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» необхідно чітко дотримуватися строків розгляду документів, призначення та виплати матеріального забезпечення  за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

           

1. Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається застрахованій особі не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.

2. Допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується:

1) застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати;

2) добровільно застрахованим особам - протягом десяти днів після призначення допомоги.

3. Допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення, і виплачується не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від Фонду.

4. Призначене, але не одержане у зв’язку зі смертю застрахованої особи матеріальне забезпечення виплачується членам сім’ї, які проживали разом з нею, або спадкоємцям.

Призначене, але не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення виплачується за минулий час у розмірі, встановленому на час настання страхового випадку.

Надміру виплачені суми матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності внаслідок зловживань з боку застрахованої особи або членів її сім’ї стягуються з них у судовому порядку.

5. Матеріальне забезпечення, виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.

Тож звертаюсь до працівників здавайте листки непрацездатності в перший день виходу на роботу після хвороби і тоді ви отримаєте відшкодування своєчасно і в повному обсязі, до голів комісій (уповноважених) з питань соціального страхування та бухгалтерів- не відкладайте оформлення листка непрацездатності у « довгий ящик», не порушуйте прав працівників, до керівників –контролюйте роботу комісій і бухгалтерій з цього питання і тоді все у всіх буде добре.

 

Н.В.Огур

 в.о.директора

Михайлівської МРВД

ЗОВ ФСС